meble

Wybieramy biurko

Starszym użytkownikom kojarzy się z nauką. Młodsi myślą wyłącznie o jego połączeniu z komputerem. Biurka dla dzieci pełnią różne role, ale stoją przed nimi podobne cele. Jak powinny się prezentować, aby sprostać naszym codziennym oczekiwaniom?

Na samym początku wspomnijmy o ich kształcie. Najbardziej korzystne są wbrew pozorom biurka ukośne. Wpasowują się w narożniki oraz pozwalają na spore wypełnienie przestrzeni. Z innych mebli, wspomnijmy o prostokątnych, tradycyjnych meblach, które jednak stopniowo odchodzą w cień. Głównie ze względu na nikłe dopasowanie do pomieszczeń.

Ważny jest koloryt oraz rozmieszczenie szuflad, szafek, a także wysuwanych półek (na przykład na klawiaturę). Dobrze, gdy biurko ma podstawkę na monitor, która usadawia go na wysokości wzroku dziecka. Biurko halmar wyróżnia także ogólne wykonanie. Zwracajmy uwagę na jakość użytego drewna oraz ogólną estetykę, ponieważ dobry asortyment posłuży nam przez długie lata.

Jeżeli chodzi o kolory, króluje czerń, brąz oraz biel. Klasyczne tonacje pozwalają na zachowanie gracji, przy jednoczesnym stworzeniu charakteru pokoju dla dzieci. Niekiedy stosuje się kolorowe akcenty, które pasują do całości wystroju. Świat dziecka ma swoje prawa oraz pozwala na niecodzienne wykończenie.

Biurko musimy dopasować zatem do przestrzeni użytkowej, wymagań odnośnie komfortu oraz własnego stylu. Pamiętajmy, że to niepozorny ekwipunek, który wpływa na nasze samopoczucie. Zwłaszcza, gdy pracujemy przy komputerze albo spędzamy tu ogrom czasu.