meble

Jasne wstawki z czerwonym dodatkiem

Motyw przez niektórych nazywany londyńskim, jest na pewno niezwykle charakterystyczny. Zazwyczaj przejawia się w dziełach sztuki, ale coraz częściej widzimy go na fototapetach oraz w ogólnym dekorowaniu (pod względem samego doboru kolorów). O czym mowa? To niezwykle ciekawe połączenie biało-czarnych wstawek z krzykliwą czerwienią.

Fototapety banksy są niezwykle wyraziste i uzupełniają sypialnie utrzymane w modnym, nowoczesnym wzornictwie. Może to być sam w sobie rysunek albo też fraza połączona z elementem graficznym. Niekiedy odchodzimy od konwencji trzech wymienionych wcześniej kolorów, ale jest ono niezwykle atrakcyjne. Podoba się zwłaszcza młodym osobom, śmiało może jednak uzupełnić także inne pokoje.

Mowa tu chociażby o miejscu przyrządzania naszych posiłków. Obrazki kuchenne są różne, ale z reguły nie rzucają się w oczy. Gdy chcemy nadać im odpowiedni wyraz, zadbajmy nie tylko o treść, ale także same ramy. Jeżeli posiadamy białe półki, innego typu dodatki znakomicie połączą się w całość. Nie bójmy się czerwieni, która nadaje charakter nawet najbardziej nijakim przestrzeniom.

Używanie tego typu połączenia zależy w dużej mierze od naszego stosunku do wyzywających tonacji. Lubimy się wyróżniać, ale to skrajnie wyrazista przestrzeń. Nie spodoba się osobom raczej spokojnym, które unikają na co dzień czerwieni. Trzeba pamiętać o tym, że ten kolor skutecznie rozdrażnia. Wiemy o tym na przykład na podstawie zachowania byków podczas corridy (chociaż zdania w tej sprawie są podzielone i coraz częściej słyszy się głosy o drażniącym wymachiwaniu płachtą, a nie kolorze owej płachty).