meble

Jak sprawić, aby małe pomieszczenia wydawały się większe?

Aby mały pokój dalej spełniał swoją funkcję, a jednocześnie nie uniemożliwiał nam swobodnego poruszania się, trzeba zastosować się do kilku prostych zasad. W tym artykule podpowiadamy, jakie meble wybierać, aby zaoszczędzić przestrzeń bez uszczerbku dla funkcjonalności.

Rozwiązania do salonu

Salon musi być miejscem przytulnym na co dzień, a raz na jakiś czas miłym dla większej liczby gości. Bardzo często w małych mieszkaniach pełni zarazem funkcję jadalni. Zatem jaki stół do salonu wybrać, aby nie zajmował zbyt dużo miejsca? Istnieje kilka sposób. Po pierwsze możemy zdecydować się na stół rozkładany, który na co dzień będzie niewielki, a kiedy będziemy mieli goście powiększy się tak, aby zmieścić wszystkich. Po drugie stół można umocować z jeden strony do ściany lub parapetu, tak, aby tworzył podłużny blat, po obu stronach którego można usiąść. Dobrze także, aby stół nie miał czterech masywnych odnóży, tylko dwa albo cztery, i był zaokrąglony na końcach.

Wystrój małych pokoi

Projektując sypialnię, postawmy wyłącznie na duże łóżko i małe szafki nocne. Jeśli nie mamy garderoby, jedną ścianę można scalić z szafą. Funkcję przechowywali rzeczy może z powodzeniem spełnić mały korytarz aranżacje tej przestrzeni bowiem pozwalają na umieszczenie tam masywnej szafy bez znacznego uszczerbku dla przestrzeni. Nie potrzebujemy bowiem kilkumetrowego na szerokość korytarza, aby swobodnie się poruszać.

Aneksy kuchenne

Kolejnym dobrym rozwiązaniem są aneksy kuchenne. Brak jednej ściany to spora oszczędność miejsca, poza tym kuchnia otwarta na pokój dzienny jest jaśniejsza i poręczniejsza. To rozwiązanie stosowane w małych kawalerkach, gdzie nie ma miejsca na osobną kuchnię, ale także coraz częściej sięgają po nie projektanci wielkich domów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *